menstruációs zavarok interjú hormonbetegség ciklus egészséges életmód
Hormonális gondok, ételintoleranciák és menstruációs zavarok – manapság egyre több nőt érintenek ezek a betegségek, melyek mindenképpen valamilyen szakemberi segítséget igényelnek. A téma kapcsán Hesz Deborah ciklusszakértővel beszélgettünk, aki amellett, hogy jó tanácsokkal látott el minket, azt is elárulta, nőként szintén trauma jelent meg az ő életében is, s akkor döntötte el végső hivatását.

Mit takar pontosan az, ha valaki ciklusszakértő? Mivel foglalkozol?

„Ciklusszakértőként és táplálkozási tanácsadóként az embereket a testtudatosságra igyekszem nevelni."

Olyan programokkal segítem a nőket, amelyek által képesek megismerni saját szervezetük jóllétének titkát, működési funkcióit. A mai, modern, felgyorsult világban nagyon nehéz egyensúlyt tartani, és nem is feltétlenül arról szólnak a külsőségek, hogy szeressük magunkat. Éppen ezért általában különböző betegségekkel – például menstruációs zavarok; inzulinrezisztencia – fordulnak hozzám a vendégeim, nekem pedig az a feladatom, hogy az általam képviselt stratégiai lépésekkel testileg és lelkileg is megtanítsam nekik megismerni saját szükségleteiket, melyek az egészség felé terelik őket. Tehát a ciklusszakértelem jóval több, mintsem a menstruációs zavarok kezelése.

Kérlek mondj pár mondatot arról, milyen stratégiai lépéseket alkalmazol vendégeidnél?

Elsősorban a női ciklus és táplálkozás teljes monitorozásával, naplózásával, illetve tanácsadással foglalkozom. Soha nem ragadok ki részleteket, az emberi testet, mint egészét nézem. Fontos tudnunk, mi lehet hatással az emberre, amik a betegségek alapjai, ezáltal felfedjük a gócpontok okait, így képesek vagyunk gyógyítani azokat. Én a több hetes támogatási csomagot szoktam leginkább ajánlani az érdeklődőknek, pontosan azért, mert a gyógyulás nem egy-két hét, sokkal inkább egy hosszabb folyamat.

Hesz Deborah ciklusszakértő
Hesz Deborah ciklusszakértő

A te saját életedben is történtek hasonló, nőket érintő traumák?

„Minden egyes segítségnyújtásom maga a pokol volt, mert a végén mindig úgy éreztem, alul maradtam.”

Fiatalabb koromban soha nem tudtam, hol a határ, amikor az embereknek segítségre volt szükségük. Mindig rosszul sült el, úgy éreztem folyton én maradtam alul. Egy idő után megfogalmazódott bennem, hogy mégis hogyan tudnék úgy egy segítő kezet nyújtani, hogy közben én is boldog lehessek? Azt sem árt tudni, hogy gyermekkoromban ekcémás voltam, illetve több ételallergiám is kialakult, ezért már fiatalon is figyelnem kellett magamra. Édesanyámmal évek alatt kikezeltünk, s akkor megfogadtam, hogy a saját, negatív tapasztalataimmal szeretném segíteni a hasonló problémákkal küzdő nőket. Később erőemelőként egyre többet kezdtem el foglalkozni a táplálkozással is. Tudtam, hogy a nőiesség, és az egészséges életmód az, amik a legközelebb állnak hozzám, ezért nem volt kérdés, mivel szeretnék foglalkozni. A végső löketet pedig a két évvel ezelőtti lelki traumám hozta meg. Miután túllendültem a saját gyászomon, éreztem, hogy segíteni akarom azokat a nőket, akik hasonló cipőben járnak.

Neked mit jelent pontosan az egészséges életmód?

„Vallom, hogy az egészség nem csak az ételek milyenségén áll, hanem sok köze van mentális állapotunknak is jóllétünkhöz”

A fő célom az, hogy 20 év múlva se kelljen semmilyen fajta gyógyszert szednem, és ugyanolyan egészségben éljek, mint most. Ehhez meg kellett találnom azokat az alternatívákat, melyeket beépíthetek a hétköznapjaimba a cél érdekében. Legyen az étel, ital, sport, lelki gyakorlat. Mindenkinek más a szükséglete, máshogyan működünk. Éppen ezért nem is mondanék egy bevált sémát, hiszen mindenkinek más az, ami beválhat.

Hesz Deborah, ciklusszakértő
Hesz Deborah, ciklusszakértő

Milyen pozitív visszacsatolásokat kapsz a vendégeidtől?

Mindig nagyon jó érzés pozitív visszacsatolásokat kapni a pácienseimtől, én mindenkinek nagyon örülök. Fontos tudni, hogy szintén érző lény vagyok, ami azt jelenti, mint szakember is tudok a padlón lenni, sírni, és úgy érezni, nincs kiút. Pontosan ebben a mentális állapotomban kérte a segítségemet egy hölgy, aki hasonló traumán esett át, mint én két éve. Azt gondoltam, ő nem véletlenül került az utamba, mert ahogyan őt segítettem a gyógyulás útján, magamban is sikerült feloldanom érzelmi blokkjaimat. Emellett természetesen mindig szívesen fogadom a kedves üzeneteket, amelyek a vendégeim egészségének változásáról szólnak. Csodálatos érzés, amikor látok egy fotót egy pozitív terhességi tesztről, vagy szimplán egy jelentést, hogy sokkal jobban vannak. Fontos a visszacsatolás, hogy tudjam, jó irányba megyek-e.

Ha jól tudom, a tavalyi évben készültek el életed legelső nőknek szóló termékei, az ülőfürdők. Kérlek mesélj az elkészítési folyamatokról, az ambíciókról, illetve az is fontos, mit tudnak adni nekünk ezek a termékek?

Igen, a termékcsalád neve Herbalglow, melyet társammal, Ayse Gülec Csengével együtt készítettünk el. Fontosnak tartom, hogy tudjunk fejlődni, és még többet adni magunkból az embereknek, ezért születtek meg ezek a termékek is.

 „A ciklus minden fázisára megtalálhatók különböző típusú és összetevőjű ülőfürdők, melyek segítenek a nőknek a gyulladáscsökkentésben, hidratálásban, illetve lelki síkon is oldja a blokkokat, ezzel emelve a női minőséget.”

A megrendeléseket jelenleg kizárólag Instagramon fogadjuk, azonban célunk az, hogy a későbbiekben minél jobban tudjunk terjeszkedni, és segíteni mindazoknak, akiknek szükségük van rá.

Mit üzennél leendő vendégeidnek? Mivel kezdjék a gyógyulás felé vezető utat?

A legfontosabb talán az, hogy merjék saját betegségük gócpontjait felkutatni. Legyünk bátrak, érezzük meg a felismerést, térképezzük fel saját testünk legmélyebb pontjait. Ehhez mérten kell kialakítanunk az egészséges életmód felé vezető utat, különben az egész procedúrának nincs értelme. A segítség adott, ha készen állunk rá. A változást olykor nehézkesnek éljük meg, azonban a végkifejlet mindig saját életünk boldog pillanatait szolgálják, ezért persze meg is kell küzdenünk.

Végezetül mit üzennél a saját két évvel ezelőtti énednek, aki élete legnagyobb női traumája közepén állt?

Azt mondanám: bár nem akartad, megmenteni saját magadat, mégis meg tudtad!
 

Mondd el Te mit gondolsz!

Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.